Kategori «Deri ve yumuşak doku hastalıkları»

Deri, tırnak ve saç bölgelerindeki hastalıklar ve tedavi yöntemleri.

Memede kitle var Eyvah !!!

Memenin Lezyonları - abse, kist, fibroadenom, fibrokist, tümör, kanser

Memede kitle var diye hemen üzülmeyin ve korkmayın. Bazen üzüntünüz kitleden daha zararlı olabilir. Biraz sakin olun.. Memede kitle durumu çoğu zaman iyi huylu (kanser olmayan) oluşumlara bağlıdır. En sık görülen kist ve fibroadenomdur. Detaylar bu makalede acele etmeyin.

Ödem nedir ve nasıl oluşur?

blank

Ödem özellikle deride sıvı toplanmasına bağlı bir şişliktir. Bu durum genellikle bacaklarınızda , ayak bileklerinde veya ayaklarda görülür. Ancak, ellerinizde, yüzünüzde veya vücudun herhangi bir yerinde de olabilir ⊕ Çoğu zaman bu gibi sözler duyarsınız; kolumda ödem oluştu, ayaklarımda şişlik var, filmlerde ödem görüldü, karında ödem toplandı, parmaklarımda ödem gelişti, vb. Evet tahmin edeceğiniz gibi …

Hidradenitis nasıl tedavi edilir?

Hidradenit Süpürativa hastalığı

Hidradenitis nedir? Hidradenitis Süpürativa hastalığı koltuk altında gelişen müzmin (kronik) bir cilt iltihabıdır. İltihaba bağlı yara ve şişlikler çıban veya abse şeklinde olur. Bu gibi şişlik ve yaralar koltuk altı, kasık bölgesi ve makat (anal) bölgesinde sık görülür. Erken dönemde tedavi edilirse başarı oranı çok yüksek olur.

EnglishTurkish