Anasayfa » Deri, Tırnak, Saç » Sünnet Sonrası Neler Yapılmalı?

Sünnet Sonrası Neler Yapılmalı?

Her anne ve babanın hayatında bir defa veya birden fazla kendi kendine sorduğu bir sorudur. Çocuğum sünnet oldu, peki sonrasında nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Konuyla ilgili sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sünnet Ne Zaman ve Kim Tarafından Yapılmalı
Yaşasınn Sünnet oldum..

Genel Bilgiler

Gözlemlerime göre bu konuda anne ve babalar çok ciddi bir şekilde tedirgin ve ne yapacaklarını bilemez durumda oluyor. Elbette haklılar çünkü hayatlarında kaç defa karşılaşıyorlar ki böyle bir durumla 🙂 1, 2 bazen 3 nadiren 4 ve üstü. Doğal olarak da kafalarında bir çok soru beliriyor:

 • sünnet sonrası ağrı olur mu?
 • Ne zaman Yemek yiyebilir?
 • ilk idrarını (çişini) nasıl yapar, ağrı olur mu?
 • Pansuman ne zaman ve ne kadar sıklıkla yapılar?
 • hangi ilaçları kullanmamız gerekiyor?
 • ilk banyosunu ne zaman yapabilir?
 • ne zaman hareket etmeli, evden dışarıya ne zaman çıkabilir?
 • Hangi durumlarda doktorumuza bilgi vermemiz gerekiyor?
cocuksunnet
Merhaba

Bunları en fazla karşılaşılan sorular olarak sıralayabiliriz. Anne ve babanın bu konuda acemi ve tedirgin olması, çoğun tedirgin, gergin ve ağrıların olması, akraba, çevre ve aile dostlarından yardım etmek amacıyla her kafadan bir sesin çıkması ve daha nice nice faktörler bir araya geldiğinde işin içinden çıkılamaz bir hale gelir.

Sünnet sonrası bakım konusunun önemli olduğundan bu hususta çocukları henüz yeni sünnet olan anne ve babalara yardımcı olmak için bu makaleyi yazmaya karar verdim.

Umarım bir çok aileye bu konuda az da olsa faydası dokunur. Şimdiden geçmiş olsun 🙂

Ağrı olur mu?

sünnet sonrası çok fazla sızı ve ağrı yaşanır mı?

Günümüzde lokal, sedasyon veya genel anestezi altında yapılan tüm sünnet yöntemlerinde sünnet bölgesi bazı iğnelerle uyuşturulur. Bu ilaçların etkisi ortalama 1-2 saattir. Bu süreden sonra hafif ağrılar başlar ve ilaç kullanılmazsa ağrılar giderek aratabilir.

Bu ağrılar sünneti takip eden ilk 24 saat içerisinde daha şiddetli ve daha sık olur.

İlk gece

sunnet-ilk-gece
Sünnet – ilk gece

Sünnetten sonra ilk gece uykusuz geçebilir 🙂 bu gayet normaldir çünkü çocuk çok hassas olur ve kendine dikkat ve ilgiyi çekmek için ağlayarak sızlayarak bir tavır sergileyebilir. Bu sürede ilaçları kullanmak yeterlidir. 24 saat sonrasında ağrılar ciddi bir şekilde azalır (%50-75) ve 48.saatte neredeyse ağrı hiç olmaz.

Düşünün bıçakla parmağınızı kestiğinizde, ilk saatler ağrılı olur ancak ertesi gün sadece yaraya dokunduğunuzda ağrı olur. İşte buradaki mekanizma ve durum aynıdır. Ağrılar kaybolsa da ilaçlara düzenli bir şekilde devam edilmelidir!

Yemek ne zaman?

Ne zaman yemek ve içmeye başlayabiliriz?

sünnet sonrası yeme içme - Sünnet Sonrası Neler Yapılmalı?
Acıktım anne..

Lokal anestezi ile yapılan sünnetlerde hemen yeme ve içme başlanabilir. Genel anestezi altında yapılan işlemlerde ise çocuk kendine gelinceye kadar ağızdan bir şey verilmemelidir çünkü bu durumlarda kusma refleksi kontrolsüz bir süreçte olduğundan dolayı çıkarılar yiyecek ve içeceklerin bir kısmı solunum yolu ile akciğerlere kaçabilir ve istenmeyen tatsız bir tabloya yol açabilir. Bu süre ortalama 1-2 saattir.

İlk idrarını (çişini) nasıl yapar, ağrı olur mu?

Çoğu zaman çocuklar sünnet işleminden önce idrarını yapar. Bazı çocuklar çişini işlem esnasında yapmayı tercih eder nedense 🙂

Bu nedenlerden dolayı ve özellikle işlem sonrası başlayan ağrılar bölgedeki kasların istemsiz spazmına neden olduğu için ilk idrar yapma olayı bir kaç saat gecikebilir.

Bu normal bir durumdur. İdrar hissi olduğu zaman çocuk kendini fazla tutamaz ve bunu dile getirir. Bazen aşırı spazmdan dolayı ilk idrara çıkma denemeleri başarısız olabilir. Bu gibi durumlarda mesane bölgesine ılık uygulama yapılabilir.

İlk idrara çıkış durumu biraz yanma ile seyredebilir ve arada kesintiler olabilir. Bu çok normal bir durumdur. Hemen endişelenmeyin 🙂

Ancak ilk idrara çıkma süresi gerektiğinden fazla sürerse (24 saat), ağrılar giderek aşırı bir şekilde artarsa, idrarla birlikte kan görülürse hekiminizle irtibata geçmeniz gerekir. Örneğin sargı bezi sıkı sarılmış olabilir ve gevşetilmesi ile bu sorunlar çözülebilir.

Pansuman ne zaman ve ne kadar sıklıkla yapılar?

sünnet pansumanı nasıl yapılır
Pansuman mı? O da ne!!?

Normal şartlarda ilk 24 saatten sonra pansuman (sünnet sargısı) evde çıkartılabilir. Bu süre bazen 48 bazen 72 saatte kadar uzatılabilir. Önce pansuman bezi iyi bir şekilde ılık suyla ıslatılır daha sonra çözülür. Çözülme esnasında kuru kalan bölgeler tekrar bol ılık suyla ıslatılır. Bu işlemi gerçekleştirirken tedirgin ve endişeli olmayın çünkü tamamen ağrısızdır.

Pansuman çözülürken birkaç damla kan gelmesi çok normaldir. Pansuman açıldıktan sonra verilen kremle günden 2-3 defa sürerek açık pansuman yapmak yeterlidir.

Önce sol el başparmak ve işaret parmağıyla penis (pipi) derisini penisin ucunu (glanz penis) görünceye kadar iyice gerdirin daha sonra sağ el başparmak ve işaret parmağıyla kremi özellikle dikiş bölgesi ve penisin ucuna sürün. Krem sürülmesinin en az iki hafta devam edilmesinde yarar vardır.

Günde bir defa sünnet bölgesi ılık suyla ıslatılmalı veya banyo yapılmalı. Kurulandıktan sonra krem sürülmelidir. Yaranın günlük ıslatılması bölgenin temiz tutulması, kabukları atılması, ödemin çözülmesi ve işlem esnasında atılan dikişlerin biran önce emilip düşmesini sağlar.

Bazı kilolu çocuklarda penis içeri kaçabilir ve pansuman erken dönemde düşebilir. Bu durumlarda endişelenmeyin. Sünnet sonrası penis içeri kaçıyorsa anne ve babalara çok önemli bir görev düşer.

En az 7-10 güne kadar (yara iyileşinceye kadar) penis ve özellikle penisin ucu elle dışarı çıkarılmalıdır aksi takdirde bölgede yapışıklıklar ve darlıklar oluşur ki bu durum da ikinci ve gereksiz bir müdahale gerektirebilir. Yine sünnetten sonra 10 güne kadar penis ucunda şişlik oluşabilir ve bu durum da gayet normaldir ve zamanla düzelir.

Hangi ilaçları kullanmamız gerekiyor?

İlaç olarak genelde ağrı kesici ve ateş düşürücü şuruplar verilir, bazen antibiyotik bazen de bebeklerde fitil (suppozituar) verilebilir. Sünnet bölgesine sürülmesi için çeşitli krem ve merhemler vardır.

İlk banyosunu ne zaman yapabilir?

sünnet ilk banyo
Offf bir de banyo mu var !!?

Normal şartlarda sünnetten 24 saat sonra pansumanın açılması ile birlikte ilk banyo yapılabilir. Kanama riski , enfeksiyon veya benzeri durumlarda ise ilk banyo 48 saat sonra yapılmasında yarar vardır. Yetişkin çocuklarda 10 güne kadar günde bir kez banyo yapılması yeterlidir. Bebeklerde ise banyo yerine sünnet bölgesi bol ılık suyla temizlenebilir.

Ne zaman hareket etmeli, evden dışarıya ne zaman çıkabilir?

Sünnetten sonra ilk 24 saat kritik bir süreçtir ve mümkün olduğu kadar hareket edilmemesinde yarar vardır. Özellikle ilk 6 saat çocuğun yatarak geçirmesi uygundur. Kanama ve enfeksiyon riski olmayan durumlarda ise 24 saat sonra hareket edebilir evden dışarı çıkabilir.

Hangi durumlarda doktorumuza bilgi vermemiz gerekiyor?

Aşağıdaki durumlarda işlemi gerçekleştiren hekimle veya sağlık kuruluşu ile iletişime geçmeniz gerekebilir:

 1. Pansumanın tamamen kanlı olması veya gözle görülür bariz kanamanın olması.
 2. özellikle sünnetten 6 saat sonra penis ucunun aşırı şekilde koyulaşması. Normal şartlarda penis ucunda morarma görülür ve bu durum bir kaç hafta devam edebilir.
 3. sünetten 24 saat sonra idrar çıkışının olmaması ve ilaçlara rağmen ağrıların artması
 4. idrarda kan gelmesi
 5. aşırı bulantı, kusma ve ateş olması

Sünnet Hataları Nelerdir?

Sünnet işlemi her ne kadar toplumda basit ve kısa işlem olarak görülse de aslında cerrahide çok önemli bir statüsü vardır çünkü deneyimli ve işin ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığı zaman işlem esnasında yapılan bazı hatalar geri dönüşü olmayan ve hayat boyunca ısdırap yaratan türden olabilir, örneğin:

 • Sünnet kesimi esnasında penis ucunun kesilmesi
 • sünnet derisinin gereğinden fazla kesilmesi ve penis boyunun kısalması
 • penis damarlarına yapılan ilacın penisin çürümesine neden olması
 • sünnet derisinin düzensiz ve şekilsiz olarak kesilmesi
Bu konuda her anne ve babanın duyarlı olduğundan şüphemiz yoktur.

Devamını oku → Sünnet Ne Zaman ve Kim Tarafından Yapılmalı

Bu makaleyi yararlı bulduysanız, videolarım için Youtube Kanalıma abone olabilirsiniz.

Randevu talebi için İletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

167 Yorum

 1. Hocam merhaba makalenizi okudum cok teşekkür ederiz. Oğlum dört buçuk aylik carsamba günü sunnet oldu hastanede sargilari da alindi o bolgedeki yağdan dolayı pipis gömuk durduğu için sizin dediginiz gibi derisini geriye çekip ucunu açmamızi soylediler. Ama ben yapamıyorum sanki dikis patlar diye korkuyorum fotoğraftaki kadar yapabiliyorum. Doğru yapamıyorsam yapışık mi kalır. Bu islemi gunde kac kez yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim

 2. Oğlum 5 gün önce sünnet oldu bu resimdeki görüntü normal mi bana hafif morluk var gibi geldi idrarını yapinca ağlıyor

 3. Oglum 4.5 yasinda 8 gun once sunnet oldu pipisine dokundurmuyor bir tarafi daha şiş gözüküyor dikisleri patlamis olabilir mi?bir sorun olur mu?

  • Tesekkur ederim hocam kremi gece uyurken zorla surebiliyoruz krem kalintilari mevcut . pipinin sag tarafi daha uzun ve sislik var diger tarafi daha duz bu normalmidir hocam

 4. hocam selamin aleykum oglun dun sabah 9 da oldu oglen eve geldigimiz de sargi bezi cikdi.hafif kanama oldu.dikis olan yer baya sisdi simdi biraz indi ama sisligin oldugu bolge hafif sari melhem falan vermediler.antibiyotik melhem kullanmalimiyim.

 5. Hocam merhaba oglumu bi hafta once sunnet ettirdik goruntu olarak bi tarafi daha sis ve bi et parcasi cikti sanki yan tarafinda bilgi verebilirmisiniz tesekkur ederim.

 6. 14 mayıs tarihinde oğlum sünnet oldu. 2 gün hiç problem yoktu 3 gün gecesinden itibaren çişini yaparken çok aglıyor, sarı kantoron ve fito krem sürüyoruz acaba sıkıntı mı var hocam

 7. Hocam merheba öncelikle faydalı bilgiler paylaştığınız için tesekku ederim.pazartesi günü oğlum sünnet oldu.15 aylık.bugunde sargi bezi kendiliginden düştü.doktorun verdiği antobiyotik kremi kullanmaya başladım fakat çok ağrılı oluyo sanırım sürerken.bide sol alt tarafta biraz morluk var normal mi hocam.tesekkurler.

 8. Merhaba hocam 11 aylık bebeğim sünnet oldu yarın 1 hafta olacak dikişleri düştü yerde hep yuvarlanıyor sürünüyor sıkıntı olurmu sürekli ayakta durmak istiyor yürüteçine koyabilir miyim ve banyo yapabilir mi teşekkür ler uyumuyor olsaydı foto atardım

 9. Merhaba hocam! Oğlum 2 yaşında sabah sünnet oldu. Oğlum dokundırmiyor biraz kanama oldu, ıkamaya olmaz şimdilik. Gazlı bezı çıkardık ama akşama doğru şıştı bu normaldır fakat altında derı fazlalığı fayda oldu ama dıkışı yerınde gibi göruniyor bu normalmıdır yoksa yıne dıkış yapmak lazım mı?

 10. Ertan Bey merhaba 2 oğlum var 3 ve 6 yaşında cumartesi sünnet oldular ama ikisinde farklılık var küçük olanın ucunda kesik var sanki doktora gittik tekrar birşey yok bazı çocukların yapışık oluyor ondan dedi biz penis başını kesti diye endişe ettik ama içim hala rahat değil sizce normal midir doktorun dediği gibi yoksa peni başı kesilmiş mi kesilmişse ne yapmamız lazim korkulacak birşey mi şimdiden çok sagolun

 11. Hocam merhaba,

  4 gun oldu şişleri indi sabah bezini acinca biraz kanamış gece uyurken. Sizce normal mi?

 12. İyi günler üç gün önce sünnet ettirdik oğlumu ikinci gün çok istedi diye dışarı çıkardık bayağı koştu acımadığını söyledi eve geldiğimizde hafif kanamıştı yattı bu sabah böyleydi hem şiş hem morarmış çok endişeliyim

  • Selam hocam dun sabah oldu oglum bu halde sislik biras indi amma dikisin ora hafif sari gibi acaba iltihap mi olmus normal mi dikisin oldugu yer kan kuruyo yavas yavas

 13. Hocam cok tesekkurler bilgiler icin. Oglum 2 yasinda 2 gun once sunnet oldu. Pipisi biraz sisti odemden dolayı. Bez cok acittigi ocin baglamadik. Az once pipisini biryere surtmus resimdeki gibi ustunde biraz kan olmus. Cok aglamadi bir problem olur mu. bu aksam yikamayi düşünüyorduk yarina erteledik. Lutfen yorumlayabilir misiniz?

 14. Hocam merhaba, oncelikle bu konuda endiseli bir baba olarak dunden beri bolca makale okudum. bana en cok faydali olan en basit ve aciklayici yazi sizinki oldu cok tesekkur ederim emeginiz icin. Cocugum dün sunnet oldu. Bugun sargisini çıkardık biraz sis ve ustunde beyazlik var kabuk gibi. Yorumlayabilir misiniz lutfen?

  Tesekkurler.

 15. hocam görünü mü bu şekilde normal mi

 16. merhaba hocam oğlum 5 yaşında 8 mayısta lokal anestezi alarak sünnnet oldu ertesi gün sargısını çok zor çıkardık sargı çıktıktan sonra şişlikler oluştu sadece fito krem sürmem söylendi henüz banyo yaptırmadım görünümü normal mi temizlik için batikon yada başka birşey yapmam gerekirmi şimdiden teşekkür ederim

 17. Doktorum merhabalar oğlum 3 buçuk aylık ve Sünnet oldu bugün 4. Günümüz ve bir tane dikişi düştü bile idrarda hiç bir sıkıntı yok, ama sünneti yapan ürolog hiç bir krem sprey vesaire vermedi bize ? Kullanmalımıyız yoksa ? 6. Gün den sonra duş ettire bilirsiniz sesi

 18. Merhaba hocam oğlum 4aylık 15 gün önce hem çift taraflı fıtık ameliyatı oldu ve sünnetide yaptırdık pipinin yan dikiş kısmında iltihaplı şişlik var bişey yapmak gerekir mi yoksa kendiliğinden geçermi

 19. Hocam merhaba,dokuz aylik bebegimi sunnet ettrdik.dorduncu gun oldu,agrisi yok,cisini yapiyor,fakat pipisinin ozellikle alt bolgesi odemli.pansumanini hergun yapuyorum.pomadini suruyorum fakat sis.banyo yaptirmadim.ilik suya oturtsam faydasi olur mu

 20. Merhaba hocam.dort bucuk aylik oglumu 8 gun once sunnet ettirdik.pipisinin derisini actigimizda bazi taraflari daha fazla kalkiyor bazi taraflari daha az kalkiyor.alt tarafi acmaya calismamiza ragmen tam acilmiyormus gibi geliyor bize.deride yapisiklik olma ihtimali var midir acaba

 21. Hocam iyi akşamlar 5 aylık bebeğimi 8 gün önce sünnet ettirdim. Üst dikişli bölge içe doğru gömük ve ödem oldu. Hafif kizariklikta mevcut krem sürerken nasıl sürmemi önerirsiniz üst deriyi geri çekersem herhangi bir sorun olur mu?

  • Selam hocam benım iki ayak parmağımda Nasır var ve gündelık hayalimi işimi engelliyor tedaviden sonra tekrarlarım çıkarım gene ve sitenizde iletişime e posta dışında iletişime geçecek birşey bulamadım yardımcı olursanız sevınırım ben istanbul dayım

 22. Merhaba 6 mayıs pazartesi bi sorum olmustu görüşümü cevap verildi mi diye merak ettim.fakat bulamıyorum su an.

 23. Doğuştan biraz yamuktu hocam

 24. Hocam iyi günler dört buçuk yasında bayıltıp sünnet yaptırdık cuma günü 3 gün oldu gayet iyi ama alt tarafında sanki dikiş patlamış gibi duruyor komple dikişlimi olması gerekiyor

 25. Hocam merhabalar. Size tesekkur etmek icin yorum yaziyorum. Oglum 8 aylik 4 mayis ta sünnet oldu. Pipi altinda birazcik kizariklik vardi. (Yorumlarinizdan da kremden kaynakli olabilecegini ogrendim)Ilk oglumda sunnet kilodu kullandim bunda da kullaniyorum. Dr. Krem verdi lakin suremiyoruz. Nette arama yaparken sitenizi farkettim. Gelen yorumlarda aradigimi buldum ve sizin yorumunuzu da okudum. 😌 tekrar yorumlara cevap verdiginiz icin tesekkurler.

 26. Hocam sünneti dün olduk çiş yapmaktan korkuyor ve yaparkende ucunda kabuklar var olduğundan fiskiye gibi çıkıyor napmalıyım

 27. Hocam iyi gnler geçen çarşamba oğlum sunnet ettirdik.biraz şiş ligi var.bugün kontrole götürdü. Doktorumuz gayet iyi dedi.antibiyotik krem verdi sürün dedi .ama eve geldikten sonra idrarini yaparken 3 4 damla kan geldi.ondan bır saat sonra tekrar idrarini yapti kanama olmadı. Ama ağrım oldu dedi.4 yaşını bitirdi.lazer le sunnet oldu.sizce normalmi.Teşekkürler.

 28. Merhaba hocam, oğlum 5buçuk aylık. Sünnet olalı 4 gün oldu. Pipi ucuna yanlışlıkla parmağım sürttü ve resimdeki gibi bir soyulma oldu, bu parça komple soyulup kalkacak mı, bizim bir müdahalede bulunmamıza gerek var mı, doktora götürelim mi

 29. Hocam 7.5 aylik oglum 25 nisanda lokal anestezi ile sunnet oldu.gunduzleri cis yapmada problem yok yapiyor fakat gece sabaha kadar yapmiyor bezi kuru birsekilde agliya agliya uyaniyor 10 dk agladikdan sonra yapiyor cisini normalmi kopuk bardak kesip pipi uzerine birakiyoruz beze surtunmemesi icin bunu nezaman bırakalım tesekkur ederim simdiden

 30. Burcu ıldız

  Merhaba hocam sünnet olalı 3 gun oldu hiç yerinde durmayan bir çocuk bugun biraz agrısı oldu normal mi pasuman verilmedi krem sürmeye calışıoz ama fazla başarılı olamıoz resimdeki gibi kalıo 🙂

 31. Merhaba hocam oğlum 9 aylık dün sünnet oldu tecrübesiz olduğum için çok korkuyorum pipi görüntüsü boyle normal mi

 32. Mrblar 3aylık oğlumuzu lokal aneztesi ile sünnet ettirdik bugün kilipsleri çıkarttırdık bu şekilde bi şişlik war normalmidir ne yapmamız gerekiyo

 33. ümit yılmaz

  Hocam bir hafta oldu oglumuzu sunnet ettirdik hala dokundurtmuyo beyazliklar var enfeksiyon mu kapti acaba atesi falan olmuyo huzursuzda degil.21 aylik oglum. Ilik suya oturduk ama o beyazlik aynen duruyor.

 34. hocam merhabalar oğlumu sünnet ettireli 5 gün oldu lokal anestezi ile yaptırdık. oğlum 2 yasında sünnet edildikten sonra eve geldik kanama vardı tekrar doktora gittik. doktor dikişlerin patladığını söyledi ve tekrar dikiş attı resim atıyorum rica etsem bakabilirmisiniz bi sıkıntı görünüyor mu acaba ?

  http://i64.tinypic.com/33uss9i.jpg

  • hocam teşekkürler yorumunuz için . p ipinin üst tarafında ki yer krem tabakası sanırım hala krem kullanıyoruz da biz fucudin brakmalımıyız artık antibiyotik ve ağrı kesiciyi kestik

 35. Merhaba hocam benim oglum 3 yasinda ve bugun sunnet oldu.sunnet sargisi 2 saat sonra dustu.bizde cikardik bisey olurmu.

 36. Hocam merhaba geçen sene sünnet yaptırdık 5.5 yaşında oldu sonra kaşınmaya başladı dedi doktora gittik herhangi bir mantar enfeksiyonu yok dedi ilaç verdi fakat halen kaçıntı devam ediyor bunun sebebi ne olabilir hatta ne yapabilirim saygılarımla

 37. Ayşim Kulkara

  Merhaba hocam oğlum 16 aylık 3 gün önce sünnet operasyonu sırasında çift işeme deliği olduğu anlaşıldı.penisin uç kısmının altındaki ikinci işeme deliğinin derisi tam gelişmediğinden doktorumuz operasyonu sünnet işlemi yapmadan bitirdi oradaki derinin gelişmesi için 6 ay sonraya erteledi. İdrarını yaparken çok canı yanıyor zorlanıyor.bu durum normal midir? Ne kadar sürede geçer?sünnet derisi ile oynandığı için herhangi bir problem yaşanır mı?

 38. Çağın ege

  Hocam merhaba, 14 aylık oglum bugün sünnet oldu. Ancak hemşire kremi( terramycn ) sadece 1 gün sürmemizin yeterli olacağını söyledi. Eve gider gitmez de sargiyi çıkarın dedi. Bazı bloglardan okuduğum kadarıyla kremin en az önce 1 hafta sürülmesi gerektiğini anladım. Acaba yanlış mı yönlendirildim?

  • merhaba dr.bey ben Almanyadan yazıyorum oğlum 7 buçuk yaşında. 26 martta sünnet oldu şuan 59 saat oldu sünnet olalı (lazer yöntemiyle sünnet oldu ) doktorumuz birbuçuk hafta banyo yasak dedi

   krem verdi sargısız olucak dedi bende açıkta tutuyorum çünkü bir şeye değince kanama olur diye açıkta kalması hava almasında hiçbir sakınca yok dedi .Ben merak ediyorum banyo iyi mi olur kötü mü diye lütfen bilgi verirmisiniz.

   • merhaba dr.bey oğlumun sünnet olduğunu yazmıştım dün size bi sorum daha olucak.Yumurtaliklarındaki şişlik geçti ama pipisi çok şiş şuan 83 saat oldu sünnet olalı kaç güne şişliği hafiflemiş olur? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim iyi geceler.

 39. https://hizliresim.com/EPLkXz
  Hocam oğlum 3 buçuk yaşında sünnet olalı 4 gün oldu hala az da olsa kan sızması oluyor ve hiçbirşekilde elletmiyor kremi bolca beze sürüp bezliyoruz mecbur ve ılık suya oturtuyoruz alt tarafta ve sol tarafta kabarcık şeklindeki şişlikler normalmi nolur içimi rahatlatın çok üzgünüm

 40. Merhaba hocam oglumu 3 aylikken sünnet ettirdik sünnetini olali 1 yil oluyor. Sünneti yapan doktor kilolu olduğu için sürekli pipisini siyirmamiz gerektigini söyledi. Başlarda siyiriyorduk sonralari iyilesti dusuncesiyle siyirmayi biraktik. Geçen hafta rutin kontrolde cerrah pipisinin yapistigini ilik suda 30 dk kadar oturtup iyice suyirmamizi zamanla acilacagini acilmazsa tekrar operasyona ihtiyac duyulacagini söyledi. 2. Siyirmamizda pipi dışarı cikti ama ciddi kızarıklık vardi. Pisik kremi sürerek kizariklik azaldi. Hala alt tarafinda yapisiklik var sanirim. Her gece yatmadan sıyırıp kremliyorum. Sorum şu ki ne zamana kadar siyirmaliyim ve siyirdigimda bir sey sürmeli miyim teşekkür ediyorum

 41. Merhaba hocam oglum 7aylik 10gun once sunnet oldu pipisini sol tarafi sisti biraz normal mi bu durum

 42. Deniz yeşilcan

  Hocam iyi günler oğlum 2 aylık sünnet etik 6 gün oldu bu güne kadar normal çişini yapıyordu bu gün ise pipi ucunun kapandığını gördük ve çişini yapamıyor acil yardım ne yapmamız gerekiyor yardımcı olsanız 0544780****

 43. Fotoğrafı https://imgur.com/a/EXAJq

  Merhaba hocam. Oğlum bir çubuk yaşında sünnet olalı 3 gün oldu. İlk gün sızıntı şeklinde kanama oldu hastaneye gittik sargı yaptılar tekrar. Sonra kanamayı durdurmak için ilaç sıktı lar kanama durdu fakat alt kısmında şişlik var bu normal mi.

 44. Murat gökmen

  15 gun oldu sünnet olali.yorumunuzu almak istedim oglumuz 14 aylik. https://imgur.com/a/cLPwA

 45. Merhaba hocam oğlum sünnet olalı bugün beşinci gün. Pipisinin üstü kan. Oldu krem sürdükten sonra şuan kan üstünde kurumuş bir şekilde duruyor sizce ne yapmamız gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 46. Hocam meraba benim bi kardeşim sünnet oldu 6 gün oldu sargı çıktı herhangi bi sıkıntı yok ama kremi hiç kullanmadık kullansak hızlı iyileşmesinde yardımcı olurmu aba

 47. Merhaba hocam 5 bucuk yasindaki oglumu 6 gun once sunnet ettirdik https://imgur.com/a/xiNsX pipisi suannbu gorunumde sizce herseyy normalmi ne yapmamiz lazim bu evrede… simdiden tesekkur ediyorum

 48. Mustafa küt&uum

  Hocam iyi günler oğlum sünnet olalı 9 gün oldu sünnet derisinde yapisiklik olduğu söylendi ve şuan pipisinde kabuklanma ve yaralar var kaç günde iyileşir neler yapmalıyız

 49. Hocam 4.5 aylık çocuğumun sünnetten bir saat sonra sargı kendiliğinden düştü bir sorun olur mu.

 50. hocam oğlum 20 Ağustosta sünnet oldu. Hala pipisi derinin içine giriyor oğlum toplu olduğu ve pipisinin ufak olmasından dolayı dediler kasık tarafındada şişlik var ondan kaynaklanır mı

 51. Iyi gunler hocam ben iki gun once oglumu sunnet ettirdim 14 aylik suan fakat sargi bezini cikardigimda derisini geri ittirmedim bugun denedigimde derinin yapistigini gordum surekli krem surup deriyi ittirmeye calisiyorum ama kaynamis galiba ne yapabilirim tekrar ikinci bir mudahale gerektirir mi bu

 52. Hocam iyi gunler lutfen bana cevap yazin benim oglum sali gunu sunnet oldu bugunde banyo yaptirdik son goruntusu bu sizce hersey normalmi cok huzursuzum oglum agrim falan yok diyo ama icim rahat deyil bu arada oglum 4 yasinda simdiden tesekkur ederim

 53. Çocuğum dört yaşında üç gün oldu sünnet olalı şişlik vae

 54. Çocuğum dört yaşında pipisnde şişlik var 3 gün oldu snnet olalı

 55. Osman karaaslan

  Hocam iyi gunler benim oglum 4 yasinda sali gunu sunnet oldu sizce bi problem varmi krem ve antibiyotik kullaniyoruz sizce normalmi icim hic rahat deyil baya sisligi var simdiden tesekkur ederim

 56. Hocam iyi aksamlar sünnet olalı 20 gün oldu ama olduğu gün kaşıdı ve dikişlerini patlattı aşırı kanaması oldu bir daha dikiş atıldı ama çok şükür hiç ağrım var diye ağlamadı şimdi bu aralar kaşınıyor diyor çok ama dikişlerinin düşmemesi ve daha sarı akıntı gelmesi korkutuyor beni krem hiç kullanmadık antibiyotik de sizce bir sorun gözüküyordu ve dikişler ne zaman düşer şimdiden teşekkür ederim…

 57. oğlum 1 yaşında. 2 gün önce sünnet oldu. pansumanı yeni çıkardık. görüntü normal mi hocam. iyi çalışmalar.

 58. Hocam oglumuz 1 yaşında..2 gün önce sünnet oldu. Bu pipi görüntüsü normal mi. Teşekkürler..iyi calismalar..

 59. Hocam biz dün sünnet olduk bu şişkinlik normalmidir yardımınızı bekliyorum

 60. Iyi günler hocam benim oglum 21 aylik 5 gün önce sünnet oldu bez kullandigimiz icin pipisinde sulanma olusuyor bezi ara ara acip havalandirmam mi gerekir yoksa bezi surekli kapali mi durmasi gerekir cabuk kurumasi icin birde bizim doktorumuz 1 hafta banyo yapmamamizi söyledi banyo yaptirsam sorun yasarmiyim tesekkur ederim simdiden

 61. hocam ben 16 yasinda sunnet oldumda kac gun sonra iyilesir

 62. Iyi günler oğlum 3 eylülde sünnet oldu 6 aylık şuanda görünümü böyle normalmi

 63. Doktor bey oğlum 8 yaşında 27 ağustosta sünnet oldu.sünnet esnasında idrarını yapmış.ödem şişkinlik oluşmuş.bu şişkinlik daha ne kadar sürer acaba.antibiyotik içiriyorum.krem falan yok.krem ne kullanabiliriz.zaten kabuklanmaya başladı.bu şişkinlikler ne zaman iner.yardımcı olursanız aevinirim

 64. Mustafa Vanlioglu

  Hocam bu gün gittik. Kapanıyor dedi. Iki hafta sonra görelim dedi. Dokunmayın dedi. iki dikiş hakkımız hala duruyor dedi. Ben aile hekimimize de gösterdim rif ampul verdi yarısını sabah yarısını akşam dökün dedi. 10günluk bir tedavi önerdi. Rif ampulü kullanalimmi yoksa hiç dokunmayalimmmi?

  • Mustafa Vanlioglu

   Bana da kapanıyor gibi geldi. Tekrar iltihap yaparmi acaba? Çocuk iki ayda 3 şişe antibiyotik bitirdik. Çocuğun diğer organlarina zarar verecek diye korkuyorum.

 65. Bu şişmeden önceki hali şu an çok daha şiş bu gün 6. Gün ne yapmalıyım

 66. C.tesi sünnet oldu hala bu şekilde çok şiş.

 67. Merhabalar hocam benim oglum nisan ayında sünnet oldu pipisinin ucu hep kızarık bir sorun teşkil edermi sizden cvp bekliyorum

 68. Mustafa Vanlioglu

  1.5 yaşındaki Ogl.1.5 ay önce sünnet ettirdik.Pipinin sağ sol ve alt taraf derisi kaynadı fakat üst taraf hala kaynamadi.Yirmi gün sonra kontrole gittiğimizde üst tarafının iltihaplanmis olduğunu söyledi.Tekrar antiibiyotik tedavisi verdi.Bir hafta sonra kaynamasini bekliyorum olmazsa dikiş atacağım tekrar dedi. Bir hafta geçti hala kaynamadi.Üzeri kapalı olduğu icin ve çocuk hareketli olduğundan geç iyileşiyor ama iltihap geçmiş dedi.Ara ara bakıyorum hala kapanmamis.

 69. Hocam merhabalar oglum 12 aylik bugunden itibaren 3.cu gunu bitti ama cok agliyor huysuz elletiyor tedavisini yapiyorum aglamasina dayanamiyorum soylucegim oki pipisinin ucu cok kizarik krem suruyorum bezleniyo diyemi pisik oluyo diye celiskiye dustum ve antibiyotik vermedi sadece fitil ve agrikesici verip gonderdi doktormz buda bizi tedrgin etti acaba unuttmu sasirdimi diye hocam cevaplarsnz sevinirim

 70. İyi günler doktor bey ben evde sünnet yaptırdım derinin fazla kesilmiş ve şekilsiz olmasından kuskuluyum yardımcı olur musunuz

 71. Hocam merhaba 25 agustos da cocugumu sunnet yaptirdim fakat pipisinin bi tarafi şişik bu normalmi

 72. Hocam çocuğumuz 5 aylık salı güne yani 4 gün önce sünnet oldu . Görüntüde alt kısımda sarımtırak bir tabaka var. Bu normal midir? Yoksa yapışıklık mı oluşmuş iltihaplanma gibi bir şey mi acaba?

  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 73. merve bayındır

  hocam kardeşim sünnet olduktan sonra ucu kapandı ve 3 ay sonra tekrar bir operasyon geçirdik şimdi doktor evde sondayla hergün açılması gerekiyor sizce bizim yapmamız uygunmu her defasında kardeşim acı çekiyor

 74. Hocam merhaba. Ben kan hastalığından dolayı daha önce bıçak altına yatamıyordum. Bu yüzden 21 yaşında sünnet oldum. Fakat yaşım büyük olmasından dolayı mı bilmiyorum çok zorlum çekiyorum. 16 Ağustosta yapılan ameliyatımda plastik dikiş atmışlar. 1 hafta sonra 3 kere duş aldım fakat dikişler düşmedi. Oysaki doktor ilk banyoda düşer demişti. Fakat penisimin etrafının bazı noktaları kabuk bağlamış. Terramycn merhem verdiler 3 gün sürdüm fakat çok kaşındırıyor diye bıraktım.

 75. merhaba hocam oğlum 8 Ağustos'ta sünnet oldu resimdeki şişlik yeni oldu önce derinin üzerinde biraz kizariklikla farkettim…neyapmaliyiz…teşekkürler saygilar

 76. Hocam 15 Ağustos Salı günü oğlumu sunnet yaptırdık. sunnet sonrasında ağrı kesici ve antibiyotik verip bizi gönderdiler. pansuman yapmanıza gerek yok dediler. kremde vermediler.çocuğun pipisi şişti. acaba bir sıkıntı mı var.ne yapmalıyız.

 77. Merhaba hocam oğlum cuma günü sünnet oldu ama sargısı düşmedi çok sert ve çocugu ağlatıyor ne yapabilirim henüz banyo yaptırmadın daha 17 aylık

 78. Hayirli aksamlar.Oglum 7 bucuk yasinda bir hafta once sùnnet oldu.yarasi kabuklandi ve derisi baya kizarik gòrunuyor.kilodunu giyinmek istemiyor.acidigini soyluyor.normelde yuruyor.oynuyor fakat kilotu oldugu zaman hareketleri kisitlaniyor.ne yapmamiz lazim?

 79. Hocam biz sünnet yeni yaptırdık pansumanı çıkardık fakat deri oranları farklı görünüyor herhangi bir hata varmı size danışmak istedik teşekkür ederiz.

 80. Merhaba 3 aylık bebeğimi 18 Ağustos'ta (dün) üroloji doktoru sünnet etti. Acaba çok mu kesmiş ve kesimde bir eğrilik mi var? Bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

 81. Hocam merhabalar oğlum 6 yaşında ve bugün sünnet oldu hiç bi ağrı be sıkıntı mevcut değil fakat ilk idrara çıktığında sarılı olan sargı beZide idrar oldu bi zararı olurmu ayrıyetten doktorumuz krem pomad yada Başka bi ilaç vermedi

 82. İyi günler Ertan Bey.

  Oğlumu 12 Ağustos günü sünnet ettirdik.

  Az da olsa halen ağrıları var. Kıyafetini giydirirken dün penisinin ucundan kan geldi.Bu durum normal mi?

  Birde gönderdiğim fotoğrafta penis ucu normal mi gözüküyor.

  Bir daha hiç banyo yapmadık.

  Yapalım mı?

  İyi çalışmalar?

 83. Merhaba hocam bnim oglum 3 gun once sunnet oldu pipisi boyle oldu yeni eczaneye sorduk kabuklanma dedi iyilesme sureci dedi fakat korkuyoruz bizi aydinlatirsaniz seviniriz

 84. Ertan bey merhaba, 8 aylık bebeğimi bir hafta önce sünnet ettirdik . Ancak çiş yaparken ve kremini sürdüğümüzde hala çok ağlıyor.özellikle gece uykudan ağlayarak uyanıyor. Sünneti hatalı mı diye içimize dert oldu. Görüntüsü normal mi ? İyileşme süresi takriben ne kadardır ? Yarası hala düzelmedi krem kullanmayı kesmeli miyiz ? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler

 85. Hocam oğlum bi yaşında sunnet olalı 3 gün oldu banyo yaptirmalimiyiz.birde penisin ucunda sarı sıvı var iltihap bence normal midir

 86. İyi akşamlar hocam oğlum 21 aylık temmuzun 15 inde inmemiş testis ameliyatı ve sünnet oldu şimdiye kadar bi sorun yoktu ama bugün pipisinin üst tarafı morarmıştı neden olmuş olabilir normalmi bi durum. cevabınız için şimdiden teşekkürler..

 87. Merhabalar hocam; oğlum cumartesi günü sünnet oldu. Resime bi göz atabilirmisiniz lütfen. Böyle sadece bazi yerlerinin kabuk bağlamasi normalmi? Ve bize 10.gununden sonra banyo ettirmemiz söylendi. Bütün gün bezini takmadan takılıyor; bu dogrumu acaba? Günde ikidefa merhemini sürüyorum zar zor izin vermediği için. Ve geceleri gazli beze merhem sürüp bağlıyorum bezini. Yardimlarinizdan dolayı şimdiden teşekkürler

 88. Merhaba hocam; oğlum 4 gün önce sünnet oldu.2 yaşında bezli.Her pansumanda cok agliyo acidan fazla korkudan diye düşünüyorum.10. Günden sonra banyo yaptirabilcegimiz söylendi; sizin makalenizde ise daha erken banyo yaptirilmasini öneriyorsunuz. Kafami karıştıran başka bi konu ise deriyi geri çekme; ki bunu oğlum kesinlikle yaptirmaz:( Bugün cok ayaktaydi koştu oynadi keyfide yerindeydi ancak sabah gayet güzel görünen pipisi aksam hafif kanamis ve morarmiş. Bu normalmi acaba?

 89. mehmet emin UĞURLU

  Hocam benim 8 yasindaki oğlum sunnet 2 hafta önce sunnet oldu deriye fazla gömülü gibi duruyor sizce normal mi endiseleniyorum ileride sıkıntı olur mu

 90. Hocam merhaba efe cuma günü sunnet oldu ama tamponu dün cikartamadik acilde aldılar neden bu kadar şişmiş üzerine ne elimizi degebiliyoruz krem dahi surdurmuyor temizliği nasıl yapılmalı 😭😭😭oturup agliycam nasıl yapacagimi şaşırdım serumla temizlesek olur mu yada patikonlu serumla silsek nasıl yapicaz 😭😭😭😭😭😭

 91. Ferhan Efe Yağcı

  Merhabalar hocam oğkumuz iki gün önce sünnet oldu ama krem ya da başka bişey vermediler.Kullanmak gerekli mi sargısını da aömadık daha

 92. Hocam merhaba

  Oğlum dört gün önce sünnet oldu doktor derisini birax fazla aldığını söyledi endişe ediyorum iyileşme sürecini etkilermi oğlum 10 yaşında sabah uykusında yatarken dönmüş.ve kanama oldu biraz doktpruna götürdük bi problem olmadığını söyledi teramisin krem sürüyorum sadece banyo yaptırıyorum.ılık bilgi verebilirmisiniz

  Iyi çalışmalar

 93. Oğlum sünnet olalı 6 gün oldu gazlı bezin yarsini alamadık aldırmiyor ne yapacağım i bilmiyorum lütfen yardımcı olun

 94. Hocam olum 14 yasında 9 gun once sunnet oldu. 3 gun sonra pansuman alındı peniste içerdeydi şişten dolayı1 gunun sonra şişliklerin bazıları indi daha sonra şişik kalan yerler de biraz şişti doktorunuzun verdiyi merhemi kullanıyoruz verilen ilaçlar bitti şişlikler ortalama ne zaman iner yanıtlarsanız sevinirim.

 95. Iyi aksamlar hocam oglumuz 5 gun önce sünnet oldu düzenli kremini sürüyoruz. Sabah aksam da ilik suda 5dk bekletiyoruz.ama pipi sanki kabuk bagliyor buda bizi endiselendirdi.sizce ne yapmaliyiz?( tesekurederim)

 96. merhaba lar hocam 34 aylık oğlum 5 gün önce sünnet oldu.krem süre biliyorum fakat gece sürdüğüm krem sabaha kadar bezin içinde kaldığı için yapışıyor.bir de hâlâ hiç dokundurmuyor.yara yeri kuru malı mı yoksa sürekli kremlemek mi gerekiyor.şimdiden teşekkür ederim

 97. Merhaba 1yasinda oglum 2gün önce sünnet oldu bi sıkıntı yaşamadık normal hayatına devam edio dün sargisini cikarmamizi soledi doktorumuz ılık suya oturtup cikarmayi denedim ama çok azıcık kaldı ve çıkaramıyorum çok agliyor ne yapmam gerekio dikislere zarar verirm die korkuyorum simdiden teşekkürler

 98. cocugum 2haftadan fazla oldu sunet olali istanbul hospitalde oldu sunetini fakat resimlerde goruldugu gibi kabuk bagladi ilik suyla hafif ce yikiyoruz bu normalmi hocam

 99. hayırlı akşamlar hocam oğlum 6yasinda sünnet olali 6 gün oldu ve pipisi bu durumda fotograf ta anormal bi durum varmi teşekkür ederim

 100. Merhabalar oğlum 5 gün önce sünnet oldu hala ağrıları geçmedi yururken Bile acıdığını söylüyor kremini bile surdurmuyar fotoğrafta göründüğü gibi şişlikte var hafif ne yapabiliriz

 101. hocam oglum 4 yasinda dun sunnet oldu.gorunen kizarik yere krem suremiyorum tutmuyor.gorunurde bir anormallik varmi ne zaman banyo yaotirmaliyim.teşekkürler.

 102. Hocam merhaba,

  20 aylık bebegimin bugun sunnetinin 3.gunu ucunda hafif kizariklik oldu daha onceki 2 gun yoktu.sadece krem ve antibiyotik surup kullaniyoruz. Fotoğraf ta anormal bir durum var mı . Tesekkur ederim.

 103. Merhaba hocam oglum 9 aylik 3 gun once sunnet oldu bugun sesi kisildi ilk 48 saat cok agladi. Agri kesici olarak novalgin surup vede fitil kullaniyoruz novalgin surubun yan etkilerinde bogaz sismesi vede ses kisilmasi gorulebilir deniyor tavsiyeniz nedir tesekurler

 104. Merhabalar hocam,

  20 aylık bebegim dün sunnet oldu. Kremini suremiyorum temizleyemiyorum hiç elletmiyor korkuyor ağlıyor bezini bile çok zor aliyorum sunnet bolgesine birsey degdirmiyoruz enfeksiyon riski nedir ve ilk günden sonra acisinin hafiflemesi gerekmez mi bize onerebileceginiz birsey var mi. Şimdiden teşekkürler

 105. Hocam merhaba oğlum7 yasinda pazartesi günü sünnet oldu ama sarıgisı düşmedi bu gün üçüncü gün günde üçkez suya oturtturuyorum ne yapmam gerek çok korktuğu için dokundurmuyor

 106. Hocam merhaba iki gün oldu sunnet olalı bir Skinti var mi o kötü renkli tabaka kabuklanma belirtisi midir bezli çocuğum mikrop kalmasın diye bağlıyorum sürekli çok hareketli çünkü bu iyileşmeyi geciktirir mi

 107. Hocam iyi günler oğlum dun hem sünnet hem de inmemis testis ameliyat i oldu. Doktor kreme bandaj düşünce başla dedi ama pipisi beze yapisiyor ve çok agliyir. Yapismamasi için ne yapabilir im teşekkürler şimdiden

 108. Hayırlı geceler hocam 19 aylık oglum 2 iki gün önce sünnet oldu sünnet sargısı kan oldu ve sargı ,bezi açtıgımda çok kötü kokuyor bu saatte doktorumuza ulaşamam sancısıda var napabilirim

 109. Hocam selamlar,oglum 5.5 yasinda,onumuzdeki hafta sunnet ettirmeyi dusunuyoruz,yas olark uygun bir surec mi sizce ve cocuga oncesinde nasil bilgi vermeliyiz?

 110. Hocam hayırlı aksamlar çocuğum 14 temmuzda lokal anastezi ile sünnet oldu yaklaşık 2.5 yaşında yara iyileşmeye başladı ama yürüme sorunu yaşıyoruz yürümek istemiyor korkuyor ve ağlıyor bununla ilgili ne yapabilir iz teşekkür ederim

 111. hocam iyi gunler oglumuz 15 temmuz gunu sunnet oldu pipisinin ucunda ufak bi yara var sanki bicik kacirma ihtimali var mi birde cisini yaparken iki farkli yerden geliyo ve zorlaniyo bi sikinti varmidir hocam bilgilendirirseniz tesekkur ederiz

 112. Merhaba hocam oğlum bugün Sünnet oldu.7 aylık doktor anestol krem verdı fakat pipinin tamamı bandajlı nasıl surecegım, kremi.

 113. Hocam mrb oğlum 4.5 aylık sünnet oldu 2 gün önce

  Pipisi şiş kremde kullanıyorum antibiyotik de.pipisinin ucu degil kesilen kısmını üstü. Üst kısmındaki dikişker gözükmüyor normal mi. Teşekkürler şimdiden

 114. Mesut Altuntaş ..

  Merhaba hocam 2ay oldu Sunn et yaptirali pipimiz bu şekilde hala . Hatalı mi oldu sünnetimiz . Geri itiyoruZ ama yine hep boyle oluyo. Çok üzgünüm ne yapacagimi bilmiyorum. Tekrar cerrahi bir müdahale mi istiyor.

 115. Merhaba. 7 yaşındaki çocuğun 7 temmuzda üroloji uzmanı tarafından sünnet edildi. Doktor 2 gün sonra çocuğu ılık suya oturtarak bandaji sökmemizi söyledi. Ancak 10 temmuzda bu işlemi yapmamıza rağmen bandaj açılmıyor. Bandaji açmak için ne yapmamız gerekiyor. Teşekkürler.

 116. Hocam iyi günler. Oğlum 5 gün önce sünnet oldu. Fotoğrafta görülen sağ üst taraftaki çıkıntı normal mi? Ödem midir yoksa derisi fazla mı kesilmiş. Genel olarak yara durumunu değerlendirebilir misiniz? Furacin kullanıyoruz ve günde iki kez ılık oturma banyosu yapıyoruz. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar…

 117. Merabalar doktor bey oglum 6 temmuZ da sunnet oldu ama pipinin yan kismi kirmizi dus almasi lazim bugun yaptirsak sorun olurmu boyle acik dursa bi zarari olurmu kapatalim mi gazli bezle.

  Birde hocam denize falan kac gun sonra girilir. Tesekkur ederim.

 118. Hocam 3 gun oldu sunnet olali resimde gorulen o alt kisindaki parca neden oyle pipinin durumu nasil sizce

 119. Hocam beş gün önce 7 yaşındaki oğlum sünnet oldu. Ertesi gün akşam üzeri sünnet bandajı kendiliğinden düştü. Penisin üzerindeki şişlik normal midir. Birde biz şişme olduğu andan itibaren 15 dakika süreyle ılık suda oturtuyoruz. Şişlik bir nebze inip sonra yine bu şekle geliyor. Teşekkürler.

 120. Merhaba hocam, oğlum 4 gün önce sünnet oldu. Hala ağrıyor diyor. Yarası normalmi. Enfesiyon riski varmı. Fito isimli krem kullanıyoruz. Teşekkürler

 121. Merhabalar. Oğlum dün sünnet oldu. Bugün böyle bi kabarma oluştu. Enfeksiyon olabilir mi acaba.

 122. Merhaba hocam 7 gün önce 15 aylik oğlum sünnet oldu.pipisinin görünümü normal mi sizce.sünnet derisi fazla kesilmis olabilir mi acaba.ve pipinin üst bölümünde yuvarlak bir alan var o nedir? 7 gün geçmesine rağmen iyileşme durumu iyi mi?furacin krem kullanıyoruz daha ne kadar kullanalim?lütfen yardımcı olun özellikle fazla kesilip kesilmedigi konusunda

 123. Hocam merhaba..oğlum 7 yaşında sünnet olalı 7 gün oldu. Yapışması varmış biraz,bir tarafı sıyrıldığı için şişme,kızarma ve tuhaf bir görüntü oluştu..doktorumuz sıkıntı olmadığını belirtti ama yinede bir tuhaflık varmış gibi geliyor bana..birde uç kez banyo yaptırdım ılık suda oturtup biraz bekletıyorum ama altında kalan kremler çıkmıyor iltihaba yol acar mı??

  Son sorum,krem sürüp bandaj kapatmaya daha ne kadar devam etmek gerekiyor dırek camaşır gıyse sıkıntı olur mu??Teşekkürler..

 124. Hocam merhaba 5 aylik ve 21 aylik ogullarim bugun sünnet oldular,24 saat bizi sancili bir surec bekliyor sanirsam,hocam denize ne zaman girebilirler bununla ilgili bilgi verirmisiiniz

 125. Merhaba hocam, 3 aylık oglumuzu 6 gün önce sünnet ettirdik. Furacin kremi surekli kullandik, dun hafif bir banyo yaptı. Dune kadar hafif sari renkli (bana gore surdugumuz kremin olusturdugu) olan katman bugün görünürde iki yerde kahverengi sari gibi tabaka veya kabuk haline geldi , enfekte olmuş olabilir mi acaba? Alt kısım iltihaplı mi, sizce? Simdiden, tesekkur ederim.

 126. Hocam oğlum sünnet Olalı 4 gün oldu. Doktorumuz sadece krem sürmeniz yeterli dedi. 1hafta sakın suyla temas ettirmeyin dedi. Ne yapmalıyım sizce ılık suyla duş aldırsam yeterli olurmu. Birde bu şişlik ne zaman iner.

 127. Fadime güm&uuml

  Merhaba hocam daha net bi resim çekmeye çalıştım yardımcı olursanız sevinirim yara durumu nasıl normal mı

 128. Fadime güm&uuml

  Merhaba hocam 20 aylik oğluma sünnet yapıldı resimdeki görünümü normal mı herhangi bir enfeksiyon olayı warmi acaba bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim simdiden

 129. Yavuz Selimoglu

  Hocam oğlum 8 yaşında..sünnet olalı 3 gün oldu..doktorumuz sadece batokan verdi kullanmamiz için. ..biz kendimiz furacin alıp kullanıyoruz. .bir sıkıntı görünüyor mu…geceleri çok sizlaniyor

 130. hocam hayırlı sabahlar dün saat 18.00 gibi 2.5 yaşındaki oğlumu sünnet ettirdik kendisi hala bekleniyor ama dün o saatten beri hiç çişini yapmadı ne yapabilirim az önce bakmak istedim kanama vardı sargısında birde Dr bize krem veya antibiyotik tarzında hiçbişey vermedi sadece batikon verdi ağrı kesici önerdi ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

 131. Hocam oglum 6.5 yasinda iyilesme surecinde bir sorun var midir pipi izerinde beyaz lekeler var hem agizdan hemde pomad olarak antibiyotik kullaniyoruz ve her banyodan sonra baticon suruyorum ancak elleyemiyoruz uzerine sikiyorum arti deriyi geri ittirmem gerekir mi simdiden cok tesekkir ederim saygilar

 132. Hocam iyi akşamlar derinin altında böyle morarma oldu sebebi nedir acaba ne yapmamız lazım teşekkürler

 133. Merhaba hocam sünnet olalı dört gün oldu sizce iyileşmesi nasıl günde iki kez terramycın krem sürüyorum dr krem sürerken derisini geriye çek dedi ama yapamıyorum oğlum elletmiyo yapmasam bir zararı olurmu yarın banyo yaptırıcam banyodan sonra krem yerine battiyot sürsem olurmu uyanıkken krem sürdürtmüyo

 134. Hocam tekrar rahatsiz ediyorum. Pipinin baş kısmı şuan deriye yapışık duruyor bunu deriden ayirtmamiza gerek varmi.

 135. Hocam, çocuğumuz klamp yontemiyle sunnet olmustu. Kilodan dolayi biraz gomulme oluyor fakat pipinin bas kısmı deriye yapismis. Doktor bir sıkıntı olmadığını 6 yasindan sonra ereksiyon oldukca düzeleceğini soylemisti. Bizim istegimizle deriyle bas kısmını elle ayırmıştı. Suan yine bas kismi deriye yapışmış, tekrar müdehale ettirmemiz gerekirmi. Gelisimi açısından engel olurmu.

 136. Merhaba Ertan bey oğlum 1 yaşında 4 gün önce sünnet oldu 12 saatte bir dolven veriyorum ve Dr terramycin kremi önerdi onu sürüyorum her bez açmada ama elini sürme dedi bende sıkarak sürdüm bu şekilde oldu iyileşme varmı birde o sariliklar nasıl geçecek

 137. Merhaba dr bey oglum 2 yasinda 5 ay once sunnet olduk ve hala boyle sis ve bicimsiz. Doktorumuz sislik zamanla gecer diyor ama uzun sure oldu çok uzuluyorum lutfen yardimci olabilor misiniz? Normal mi sekli

 138. 7 aylık cocUgum sunnet oldu.doktor sargı kullanmadı acık bıraktı pansumanda vermedı pıpıdı sunnet yerı sıstı. Dr normal krem sur dedı.ne yapmalıyım yardım edın

 139. 5 buçuk aylık oğlum klamp yontemi ile sunnet oldu. 10 gün oldu hala iyileşmesi anestol ve madecassol kullanıyorum. Dr iyileşmesi çarşamba dikiş atacakmis. Fotoğrafları nasıl yükleyebilir siteye

 140. Doktorumuz bize sünnet sonrası hiçbirşey surmeyin dedi ama ben çok huzursuzum iki gün oldu sunnetimiz olalı siz ne onerirsiniz

 141. Merhabalar oğlum 22 aylık klamp yöntemi ile sünnet oldu. Klamp çıkalı 6 gün oldu. Bezini açtığımızda çok huzursuzlanıyor. Doktorumuz sadece zeytinyağ önermişti. Kesi yerinde hafif kanama olunca zeytinyağı kesip rifocin ampul kullandık 2 gün. Şimdi beze yapışmasını önlemek için vazelin kullanıyoruz. Resim eklemeye çalışacağım. Bize başka önerileriniz olur mu acaba

 142. Emine kahraman

  Merhaba 2 aylık oğlum sünnet oldu ilk gün ateşi yoktu fakat ikinci gün 37.5-37.8 arası ateşi oldu Dr antibiyotik vermişti augmentin.yarım ölçek ten tam ölçeği çıkardı. Terramycin krem verdi günde 1 kez.Bu ateş normal mi, verilen tedavi yeterlimi. çok moralimiz bozuk

  • Emine kahraman

   Merhaba hocam bugün daha iyiz ateşim 37-37.1 dün pansuman açıldıktan sonra çok şişmişti bugün inmiş ve rengi açıymaya başlamış.kremini 2 kez uyguluyorum.antibiyotik devam ediyorum.ağrı kesici kestim çünkü karnını çok rahatsız etti ağrılar karıştı bir birine.resim ekleyemedim malesef beceremedim.

 143. dr. bey merhaba bebegimiz dokuz aylik yeni sunnet oldu bir hafta oldu pipisinin ucu ilk önce kirmiziyid sonra deri kapladi iyilesti sandik sonra kaplanan derinin yarisi pipiden sıyrildi tekrar kirmizi oldu iyilesti ama diger yarisindaki deri kaldi acaba ne yapmamiz gerekiyor ne olur yardim edin bu konuda cok bilgisizim ordan burdan duyduklarimla hareket etmek istemiyoruz

 144. Merhabalar, oğlum sünnet olalı 3 gün oldu, gündüzleri genelde açıkta duruyor daha hızlı iyileşeceği söylendi bu doğrumudur. Birde annesi gece bez bağlıyor ve o şekilde uyuyor fakat gündüz bezi çıkarttığında baş kısmında bir miktar kan sızıntısı oluyor bu normalmidir ve bunun için pansuman gerekir mi? Sünnet sonrası pipinin açıkta kalması tavsiye edilir bir durum mudur. Açıkta kalınca yara kurumaya başlıyor ve kabuklaşmaya doğru ilerliyor. Günde 2 kez krem uygulamaya da devam ediyoruz. Bu durumda bir doktora görünmelimiyiz veya ne gibi bir tedavi süreci izlemeliyiz.

 145. Oğlumu sünnet ettireli 5 gün oluyor ve hiçbir şekilde pansuman falan yapılmadı krem dahi sürülmedi doktor bana 2 hafta sakın ellemeyin ıslatmayın duş dahi yok dedi ve oğlum şu an tuvaletini yaparken acıdığını söylüyor ve yapmak istemiyor bugünde oğlum tuvaletini yaparken çişinin idrar yolundan değilde dikiş yerlerinin oralardan çıktığını gördüm ama ilk günlerde normal bir şekilde idrar yolundan geliyordu lütfen bana yardımcı olun yurt dışında oturuyorum şimdiden teşekkürler

 146. İbrahim çeti

  Merhaba Ertan bey çocuğumuz 22 aylık. Sünnet ettirdik 72 saat geçti aradan bezine batikon sürüyor ve 24 saatte bir antibiyotik veriyoruz. Genel olarak ağrısı ve ateşi yok. Sünnet olduğundan beri genelde sırtüstü yatıyor. Yeme içersinde bir sıkıntı yok. Fakat bezi değiştirmek için açtığımızda hafif bir kan bulaşmış oluyor. Ve pipinin ucuna yakın kenarında küçük bir kan kabuklaşmış. Çişini yaparkende ağlıyor. Hiç altını açtırmak istemiyor. Ne yapmamız gerekir yardımcı olurmusunuz. Banyo yaptırmanız faydalı olurmu artık. Yada ılık suya oturtmak gerekir mi.

Soru sor, yorum yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir