5 dakikada Lazerle Hemoroid Tedavisi

Lazerle Hemoroid Tedavisi ile sizi rahatsız eden basur hastalığından ameliyatsız bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşlemden sonra hemoroid memeleri hemen küçülmeye başlar, ağrı ve kanama kesilir.

Lazerle Hemoroid tedavisi nedir?

Lazerle Hemoroid tedavisi hemoroidun her derecesinde uygulanan yeni bir yöntemdir. Bu yöntemde çok hassa Neolazer cihazı ve iğneleri kullanılır. İşlemde makas, bıçak ve dikiş kullanılmaz. Basur memeleri kesilmez. Lazerle Hemoroid Tedavisi lokal, spinal ve genel anesteziyle yapılabilir. Tecrübeli ve deneyimli bir ekip tarafından yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Basur neden olur?

Makat bölgesinde basınç artınca hemoroid oluşabilir. Damar uçları meme tarzında şişmeye ve uzamaya başlar ve buna hemoroid pakesi denir. İki ana çeşidi vardır iç ve dış. Latincede iç basura internal hemoroid, dış basur da eksternal hemoroid denir. Aşağıdaki nedenler basurun oluşmasına yol açabilir:

 • Kabızlık, ishal, tuvalette uzun bekleme (cep telefonu veya tabletle alışkanlığı),
 • spor (ağırlık kaldırma, bisiklet, motosiklet ve ata binme, kürek çekme),
 • cinsel birleşme (anal yolla),
 • şişmanlık (obezite), gebelik,
 • yaşlılık ve hareketsizlik (uzun süre oturmak veya ayakta durmak) gibi durumlar basıncı arttırabilir.

Hemoroid Dereceleri

Hemoroidun her derecesinde kanama olabilir. Kanamanın olması veya miktarı hemoroid derecesini göstermez. Bazen ileri hemoroid hastalığı kanamadığı gibi, çok erken hemoroid memelerinden de aşırı miktarda kan gelebilir.

 1. Derece Hemoroid: Şişlik olmaz
 2. Derece Hemoroid: Şişlik dışarıya çıkar ve kendiliğinden kaybolur
 3. Derece Hemoroid: Şişlik el yardımıyla içeriye doğru itilir
 4. Derece Hemoroid: Şişlik hiç kaybolmaz
 5. Derece Hemoroid: Komplikasyon vardır örneğin iltihap, patlama, pıhtılaşma, vb.

Lazerle Hemoroid Tedavisi basurun her derecesinde yapılabilir. Bazı ileri basur durumlarında ek cerrahi girişim gerekebilir. Ayrıca, lazer tedavisi anal fissür, fistül ve kıl dönmesi hastalıklarında da uygulanabilir.

Anal Fissür: Makat astarında oluşan yırtık veya çatlaktır. Genelde kabızlık veya ıkınmadan kaynaklanır ve aşırı ağrı yapabilir. Leke tarzında az miktarda kanama olur. Lazer tedavisiyle çatlak zemini kurutulur. Varsa bekçi nodul (skin tag, sentinel pile) alınır.

Anal Fistül: Makat derisi ile barsak arasında oluşan tüneldir. Makatta akıntı, kaşıntı ve ara ara şişlikle eşlik eden ağrı görülür. Şişlik geçince ağrı da geçer. Lazer tedavisiyle bu tünel temizlenip ve dikişsiz bir şekilde kapatılır.

Hemoroid Zararları

Tedavi edilmediği takdirde hemoroid zamanla çok farklı sorunlara yol açabilir. Başlangıçta lazer tedavisiyle çözülebilecek basur hastalığı, komplikasyonlar oluştuğunda cerrahi müdahale gerektirebilir. Dolayısıyla zaman hastalara hiçbir şey kazandırmaz sadece sorunların büyümesine neden olur. Kronikleşmiş hemoroidlerde aşağıdaki problemler baş gösterebilir:

 • Sindirim Sorunları. Ağrı ve kanama korkusundan dolayı hastalar zamanla tuvalete gitmekten çekinirler. Uzun süre barsakların hareketsiz kalması ise huzursuz barsak sendromu, divertikül, ve barsak kanseri gibi hastalıklara davetiye çıkarabilir. Ayrıca karın ağrısı ve şişkinlik durumlarına sık rastlanır.
 • Sinir Sistemi Sorunları. Beslenme düzensizliği, stres ve sindirim sorunları düzensiz bir yaşam stiline ve dolayısıyla uyku bozuklukları ve sinir sisteminin alt üst olmasına neden olur. Sonuç olarak sinirlilik, uykusuzluk, verimsizlik, agresiflik, sabırsızlık ve yaşamdan tat alamama duygusu oluşur.
 • Cinsel Yaşam. Makat bölgesinde sürekli bulunan ağrılı, kanamalı ve hassas şişlikler (yani hemoroidler) erkeklerde penisin yeterli sertleşmesine engel olduğu gibi bayanlarda cinsel arzuyu (libido) ciddi bir şekilde azaltır.
 • Dolaşım ve Kalp Sorunları. Hemoroitlerden akan kan damlaları zamanla kansızlığa (anemi) neden olur. Tedavi edilmediğinde kalbin hızlı tempoyla çalışmasına neden olur. Hızlı çalışan kalp ise kalp kasının iflasına (kalp yetmezliği) ve kalp kapaklarının gevşemesine (kapak yetersizliği) neden olur.
 • Meslek hayatı. Hemoroidler zamanla hastaların ayakta durmalarına veya sandalyeye oturmalarına engel olur. Bu iki pozisyondaki meslek sahiplerinin performansında ve verimliliğinde ciddi düşüş gözlenebilir, örneğin öğretmen, memur, berber, esnaf, doktor, avukat, hakim, asker…vs

Lazerle Hemoroid Tedavisi Avantajları

✅ Ameliyatsız yöntemdir
✅ İşlem süresi 5 dakikadır
✅ Hasta işlemden sonra gündelik yaşamına dönebilir, araba kullanıp işe gidebilir
✅ Ağrısız, kansız ve hastane yatışı gerektirmeyen bir tedavidir

Lazer hemoroid uygulaması günübirlik hastane yatışı olmadan yapılmaktadır. Yurtiçinden gelecek hastalar aynı gün içerisinde tedavi görmesi mümkündür. Yurtdışından gelecek hastalar 48 saat önce randevu alması gerekiyor. Tedavi süreci ve randevu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Op. Dr. Ertan Beyatlı Klinik
Karakaş Mah., Fevzi Çakmak Blv., No:34, D:1, 39000 Kırklareli/Türkiye
Google Maps Google Maps

Tel: +90 (531) 618-8964  Whatsapp


Lazerle Hemoroid Tedavisi Belçika'dan fistül tedavisi için gelen ve lazer uygulaması yapılan hastamız Sabis bey
blank
Lazerle Hemoroid Tedavisi
blank
blank
Lazerle Hemoroid Tedavisi
blank
blank
blank