Anasayfa » Genel Konular » URSACTIVE hakkında bilgiler

URSACTIVE hakkında bilgiler

URSACTIVE 250 mg 100 kapsül

Konuyla ilgili sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği kişilerde, çapı 15 mm’den küçük olan X ışınında görülmeyen (radyoopak olmayan) kolesterolsafra taşlarının eritilmesi amacıyla,

• Safra asitlerinin geri kaçması nedeniyle mide yüzeyinin iltihaplanması durumu olan alkalen reflü gastrit hastalığının tedavisi amacıyla,

• Karaciğer fonksiyonlarındaki (KFT) bozuklukların vücut tarafından telafi edilemediği evredeki yaygın uzun süreli karaciğer hastalığı olan dekompanse karaciğer sirozunun bulunmadığı durumlarda, safra kanalları hastalığına bağlı olarak gelişen karaciğer sirozunun belirtilerine yönelik tedavisi amacıyla kullanılır.

Ursactive
Ursactive

Ursactive 250 mg 100 Kapsül Etkin Maddesi

URSACTIVE 250 mg 100 Kapsül ilacının etkin maddesi olan Ursodeoksikolik Asit, orjinal ismiyle Ursodeoxycholic acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 128-13-2 olup, molekül ağırlığı 392.572 g/mol, formülü ise C24H40O4 dir. Ursodeoksikolik Asit maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B’dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

URSACTIVE 250 mg 100 Kapsül İlacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma – Safra Kesesi ve Karaciğer – Safra Kesesi Tedavisi – Safra Asidi Preparatları – Ursodeoksikolik Asit bkz.

URSACTİVE aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

■ Safra kesesi ve/veya kanallarının akut inflamatuvar hastalıklarında,
■ Safra kanalları tıkanıklığında,
■ Sık biliyer kolik atakları,
■ Kalsifıye safra kesesi taşı,
■ Safra kesesi kontraktilite bozukluğu,
■ Ursodeoksikolik asit gibi safra asitlerine veya URSACTİVE ’in yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda.

Bu makaleyi yararlı bulduysanız, videolarım için Youtube Kanalıma abone olabilirsiniz.

Randevu talebi için İletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Soru sor, yorum yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir