Deri

Deri, tırnak ve saç bölgelerindeki hastalıklar ve tedavi yöntemleri.

Yüzdeki BEN nasıl alınır?

Yüzden ben aldırma işlemi nasıl yapılır?

Tahmini okuma süresi: 3 dakika

Yüz, boyun ve kollarda görülen bir ben bazen çok rahatsız edici olabilir. İnsanlar ayna karşınında benlerini fark etmese de, karşılaştıkları yeni insanlar tarafından kolayca fark edilebilir. Bu durum zaman zaman sosyal açıdan rahatsız edici boyutlara varabilir.

Devamını Oku »

Memede kitle var Eyvah !!!

Memenin Lezyonları - abse, kist, fibroadenom, fibrokist, tümör, kanser

Tahmini okuma süresi: 5 dakika

Memede kitle var diye hemen üzülmeyin ve korkmayın. Bazen üzüntünüz kitleden daha zararlı olabilir. Biraz sakin olun.. Memede kitle durumu çoğu zaman iyi huylu (kanser olmayan) oluşumlara bağlıdır. En sık görülen kist ve fibroadenomdur. Detaylar bu makalede acele etmeyin.

Devamını Oku »

Genital Siğil (KONDİLOM) için Çözüm

Tahmini okuma süresi: 5 dakika

Genital siğil, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların en yaygın türlerinden biridir. Cinsel açıdan aktif olan tüm insanlarda, neredeyse yaşamları boyunca bir noktada genital siğillere neden olan virüs (Human papilloma virüsü HPV) bulaşmıştır. Enfeksiyon oranı kadınlarda daha yüksektir.

Devamını Oku »

Ödem nedir ve nasıl oluşur?

Tahmini okuma süresi: 3 dakika

Ödem özellikle deride sıvı toplanmasına bağlı bir şişliktir. Bu durum genellikle bacaklarınızda , ayak bileklerinde veya ayaklarda görülür. Ancak, ellerinizde, yüzünüzde veya vücudun herhangi bir yerinde de olabilir ⊕ Çoğu zaman bu gibi sözler duyarsınız; kolumda ödem oluştu, ayaklarımda şişlik var, filmlerde ödem görüldü, karında ödem toplandı, parmaklarımda ödem gelişti, …

Devamını Oku »

Kötü Yara izi (Keloid) nasıl giderilir?

keloid - intralezyonel kortikosteroid enjeksiyon

Tahmini okuma süresi: 3 dakika

Keloidler genellikle cilt yaralanmasının iyileşmesinden sonra gelişen yoğun fibröz dokunun aşırı büyümesinin sonucudur. Dokusu orijinal yaranın sınırlarını aşar, genellikle kendiliğinden gerilmez ve eksizyondan sonra tekrarlama eğilimi gösterir.

Devamını Oku »

Biyopsi işlemi nasıl yapılır?

Tahmini okuma süresi: 2 dakika

Aslında tedaviden önce veya sonra kullanılan ve çok duyduğumuz bir cümle vardır ; parça alınması gerekir. İşte alınan parçaya biyopsi diyoruz. Gelin bakalım biyopsi hangi durumlarda alınır?

Devamını Oku »
Translate »