Lazerle Hemoroid Tedavisi

Lazerle Hemoroid Tedavisi

Lazerle Hemoroid tedavisi, hemoroidun her derecesinde uygulanabilen yeni ve ameliyatsız bir yöntemdir. Bu yöntemde hassas Neolazer cihazı ve iğneleri kullanılır. İşlemden sonra hemoroid memeleri hemen küçülmeye başlar, ağrı ve kanama kesilir. Bu işlemde makas, bıçak ve dikiş kullanılmaz. Basur memeleri kesilmez. Lazerle Hemoroid Tedavisi lokal, spinal ve genel anesteziyle yapılabilir. Tecrübeli ve deneyimli bir ekip … Devamını oku

Rektoskopi ve anoskopi nedir ve nasıl yapılır?

Rektoskopi ve anoskopi nedir ve nasıl yapılır?

Rektoskopi ve anoskopi, makat (anorektal) bölgesindeki çok sayıda sorunu teşhis etmek için kullanılan önemli testlerdir. Proktolojide, bu iki test rektal muayenenin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu testleri gerçekleştirmek için özel aletler kullanılır: anoskop ve rektoskop. Düzgün bir şekilde yağlanan ve belirli bir rehber yardımıyla bu cihazlar anal deliğe nazikçe yerleştirilir.

Devamını oku

Makat Bölgesi Hastalıkları nelerdir? (Proktoloji)

Makat Hastalıkları

Makat hastalıkları sindirim sistemin bittiği ve vücuttan çıktığı açıklık (yani anüs ve rektum) bölgesindeki durumları kapsar. Anüs rektumun dibinde başlar, kolonun (kalın bağırsak) son kısmı. Anorektal (Dentat) çizgi anusu rektumdan ayırır. Fasya adı verilen sert doku anusu çevreler ve yakındaki yapılara bağlar.

Devamını oku

Basurun derecesine göre tedavi seçenekleri

tromboze basur

Toplumda basur veya makat şikayetlerine fazla önem verilmez, insanlar utanır ve doktora gitmek istemez. Bu üzücü bir durum. Çünkü basur da tansiyon ve şeker gibi bir hastalıktır. Bu hastalıktan kim kurtulmak istemez ki !!? Bu makaleyi tedavisini gerçekleştirdiğim yüzlerce hastadan yola çıkarak yazdım. Sizin de şikayetlerinize derman olmasını ümit ederim..

Devamını oku

Dışkı Kaçırma Sebepleri ve tedavisi

diski_kacirma

Dışkı Kaçırma nedir?

Dışkı kaçırma veya tıp dilinde “Fekal inkontinans” olarak bilinen hastalık istem dışı ve zamansız dışkılama anlamına gelir. Kısacası dışkıyı tutamama durumudur.

Bu rahatsızlık toplumda yaygın olduğu gibi çok farklı seviyelerde kendini gösterebilir. Yelpaze arada sırada çok kısa süreli istemsiz gaz çıkarma ile hemen hemen her gün hatta birden fazla istemsiz ve beklenmedik dışkı kaçırma arasında açılır.

Devamını oku

Anal Fistül Belirtileri ve Tedavisi

Anal Fistül nedir?

Halk arasında Anal “Fistül ve Fissür” kelimeleri sıklıkla karıştırılır. Oysa ki ikisi de tamamen ayrı hastalıklar olup apayrı tedavi yöntemleri mevcuttur.

Fistül kelimesi iki ayrı yüzey arasındaki bağlantı noktasıdır ve tünel veya kanal anlamına gelir. Anal fistüllerde bu tünel makat derisi ve barsaklar arasında oluşur.

Devamını oku

Hemoroid Zararları nelerdir?

basur tekrarlar mı

Hemoroid sorunları tahmin edilenden çok daha fazladır. Şikayetlerini en aza indirmek için hemoroid hastaları kendilerine farklı bir yaşam tarzı benimserler. Yedikleri, içtikleri, zevkleri, moral durumları, hobileri ve daha nice alışkanlıkları istedikleri gibi değil, bu hastalığın şekillendirdiği gibi yaşamaya devam ederler.

Devamını oku

Anal Fissür nasıl tedavi edilir?

Anal Fissür tedavisi

Anal Fissür oturak bölgesinde (anüs, makat veya anoderm) uzunlamasına oluşan yırtıklar veya çatlaklardır. Yırtıklar dış kısımdan içe doğru uzanır ancak dentate çizgisini geçmez. En yaygın nedenleri ise kabızlık, ıkınma, doğum ve düzensiz beslenme alışkanlıklarıdır.

Devamını oku