hayat hikayem..

Beğenirseniz paylaşın

Kerkük’te başladı..

1974 yılında Misak-ı Milli sınırları içerisinde olan Kerkük’te doğdum. Çocukluk yıllarım Kerkük’te, ilk ve ortaokul yıllarım ise Bağdat’a yakın olan Diyala şehrinde geçti.

Babamın doktor olmasından dolayı 6 yaşımdan beri hastane ortamıyla tanışma fırsatım oldu. İnsanların şikayeti ve hastalıklarını gidermek, onlara var gücümle yardım etmek daha o yıllarda benim için adeta kutsal bir görevdi.

İlk okul yıllarımdan hatırladığım ve sürekli dillendirdiğim bir cümle vardı “doktor olmak yetmez cerrah olacağım insanlara daha fazla yardım edeceğim”. Bu benim hayalimdi ve her zaman şuna inandım “hayaller gerçekleştirmek içindir..”.

Op. Dr. Ertan BEYATLI
Doğduk, yaşıyoruz ve bir gün elbet gideceğiz.. Ertan Beyatlı

Savaş Yılları..

80’li ve 90’lı yıllarda Ortadoğu coğrafiyasında gerçekleşen en kanlı savaşlara bizzat tanıklık ettim. Sekiz yıl süren Irak-İran savaşı ve ardından devam eden 1. Körfez savaşı..

Zor günler, ağır anılar ve bitmek bilmeyen yaşam hikayeleri..

Birinci körfez savaşında lise son sınıf öğrencisiydim. Dışarıda savaş vardı ama aynı zamanda içerimde hayallerimi gerçekleştirmek için bir savaş..

O günlerde üniversite sınavına hazırlanırken savaş nedeniyle kesilen elektriklerden dolayı mecazen değil, tam anlamıyla mum ışığında ve o zamanlar löküs lüksüyle çalıştım, çalıştım ve çalıştım. Dışarıdaki savaş ne kadar büyük olursa olsun önemli olan içimdeki hayallerimi gerçekleştirme savaşını kazanmaktı..

Dile kolay ama anımsarken bile savaşlar, engeller, ve dikenlerle dolu bir hayat..

Üniversite ve sonrası..

Geldi aylar geçti yıllar ve 1992 yılında girdiğim Salahaddin .Ü. Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında birincilikle mezun oldum. 1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü’nde doktora eğitimime başladım ve 2005 yılında aynı fakülteden 90/100 puanla Genel Cerrahi Uzmanı olarak ihtisasımı tamamladım.

Asistanlık süresinde yurt içi ve yurt dışı birçok dergide makaleler ve olgu sunumları yayınlarım oldu.  2004 yılında Prof. Dr. Adnan KAYNAK danışmanlığında hazırladığım (Intraoperative Determination of Intestinal Viability) tez konusu JSR (Journal of Surgical Reaserch) adlı A grubu Amerikan Cerrahi dergisinde yayınlandı.

Teşekkür ettiklerim..

Önce beni dünyaya getiren anne ve babama,

Sevgili eşime,

Anaokulu, okul ve üniversite hayatımda emek veren öğretmen ve hocalarıma,

İhtisas süresince eğitimime katıda bulunan ve emeği geçen hocalarıma minnettarım. Prof. Dr. Adnan Kaynak, Prof. Dr. Şükrü Özer, Prof. Dr. Şakir Tavlı, Prof. Dr. Yüksel Tatkan, Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Şakir Tekin, Prof. Dr. Faruk Aksoy, Prof. Dr. Celalettin Vatansev ve Prof. Dr. Serdar Yol.

Ayrıca o yıllarda benimle asistanlık eğitimi gören kıdemli meslektaşlarıma başta Prof. Dr. Ahmet Tekin, Op. Dr. Murat Gölcük, Prof. Dr. Hüsnü Alptekin, Op. Dr. Şükrü Salih Toprak, Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz ve Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu başta olmak üzere şükranlarımı sunarım.

İhtisas yıllarından sonra çalışmalarıma yurtdışında devam ettim. Daha sonra Konya, Kırklareli, Edirne, Gaziantep, Çankırı, Zonguldak, İzmir, Ankara ve Afyonkarahisar illerinde özel sağlık kuruluşlarında çalıştım. Son olarak Kırklareli ilinde özel muayenehanemde çalışmaktayım.

İletişim için: Dr. Ertan BEYATLI Muayenehanesi

Bildiğim Diller: Türkçe, İngilizce, Türkmence, Arapça, Azerice, Osmanlı Türkçesi ve Farsça dillerini bilirim.

Hobilerim: Bağlama çalmak, türkü söylemek, Müzik dinlemek, kitap okumak, şiir yazmak, bilgisayar ve masa tenisi.

Eğitim

 • Tıp Fakültesi: Salahaddin.Ü.Tıp Fakültesi: 1992-1998
 • İhtisas/Uzmanlık (Doktora) : Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fak. Genel Cerrahi ABD – 1999-2005
 • Endoskopi ve Kolonoskopi Eğitimi : 1999-2010
 • Laparoskopik Cerrahi Eğitim : 1999-2005
Dr.Ertan BEYATLI - Diploma, Sertifika, Üyelikler

Üyesi olduğum Dernekler ve Kuruluşlar:

 • TTB – Türk Tabipler Birliği,
 • TCD – Türk Cerrahi Derneği,
 • UTACD – Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği,
 • SLS – Amerikan Laparoendoskopik Cerrahlar Derneği (Society of Laparoendoscopic Surgeons /USA)
 • ESSR – Avrupa Cerrahi Araştırmalar Derneği (European Society for Surgical Research),
 • AAS – Amerikan Akademik Cerrahi Derneği (Association for Academic Surgery /USA),
 • AGA – Amerikan Gastroenteroloji Derneği (American Gastroentrological Association /USA) üyesidir

Op. Dr. Ertan BEYATLI ile ilgili Medya Haberleri