Kategoriler
Sindirim

Lazerle Hemoroid tedavisini tercih etmek için 5 Neden

Lazer cihazı ile hemoroid tedavisi son yıllarda giderek artış gösteren bir tedavi yöntemidir. Hasta muayeneye geldiği zaman bu işlem uygulanabilir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için birkaç lazer cihazı markası bulunmaktadır. Elbette bazı cihazların diğerlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Lazerle Hemoroid tedavisi lazer cihazı
Lazerle Hemoroid tedavisi öncesinde cihaz kalibrasyonu (Dr.Ertan BEYATLI)

Lazerle Hemoroid tedavisi muayenehanede, tıp merkezinde veya hastane ortamında yapılabilecek bir işlemdir. Özel bir hazırlık gerektirmez. Özellikle makat bölgesinde sık rastlanan hemoroid, anal fistül ve anal fissür durumlarında kullanılır.

Komplike hemoroid ve anal fistüller hariç, lazer tedavisi hemen hemen tüm hemoroid evrelerinde kullanılabilir. (Hemoroidun kaç evresi var?)

Lazer işlemi için üç uyuşturma yöntemi (anestezi) vardır. Sadece makat bölgesi uyuşturularak (lokal anestezi), belden uyuşturularak (spinal anestezi) veya tamamen uyutularak (genel anestezi) yapılabilir. Tavsiye edilen yöntem ise bölgesel yani lokal anestezidir. Bu yöntemle işlem süresi daha kısadır (ortalama 15 dakikadır). İşlem sonrası hasta hemen ayağa kalkabilir, yürüyebilir ve araba kullanabilir. Diğer yöntemlerde ise işlem sonra birkaç saat yatak istirahati gerekir.

Lazer tedavisi işleminden sonra makat bölgesinde bulunan hemoroid basur memeleri hemen küçülmeye başlar ve 2-3 ay içerisinde normal boyutlara düşer. İşlemden sonra ağrı ve kanamalar 2-3 gün içerisinde kesilir. Anal fistüllerde ise makat bölgesindeki kanal kapatılır. Anal fissür durumlarında da fissür zeminindeki ülser kurutulur.

Neden Lazer tedavisini tercih etmeliyim?

  1. Hızlı. Tedavi süresi (15 dk) ve iyileşme süresi (2-3 gün) kısa.
  2. Ameliyatsız yöntem. Dikiş, makas ve bıçak yok.
  3. Konforlu. Tedavi sonrası ağrı, kanama ve akıntı yok
  4. Kolay. İşlem özel hazırlık veya hastane yatışı gerektirmez
  5. Etkili. Hasta işlemden sonra gündelik yaşamına dönebilir, yürüyebilir, banyo yapabilir, araba kullanabilir ve işe gidebilir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişime geç

Lazer basur tedavisi - işlem detayı
Lazer basur tedavisi – işlem detayı