♥ YouTube
Anasayfa / Genel / Göbek Düşmesi / Göbek Düşmesi DUASI
kocakari_ilaclari2
kocakari_ilaclari2

Göbek Düşmesi DUASI

kocakari_ilaclari2
kocakari_ilaclari2

Göbek düşmesi duası – Göbeği düştüğü söylenen kişi sırt üstü yere yatırılır,karnı açılır. Sonra elle karnı yoklanır, göbeğin düştüğü yer bulunur. Yavaş yavaş, aşağıdan yukarı, yanlardan göbeğe doğru ovulur. Böylece göbek yerine getirildiğine inanılır.

Peki işlem nasıl uygulanır?

Bu işlem sabahları aç karnına, erken yapılır.Kolay yerine getirilmeyen göbek düşmelerinden hastanın karnının altından dolanan boş bir kasnak geçirilir, sonra kasnak yavaş yavaş bükülür. Karın kasnakta sıkışıp kalınca boşluğa alınan göbek yerine getirilir.

Ayrıca birkaç gün göbeğin üzerine Sabun bırakılır. Göbek düşmelerinde uygulanan başka bir yöntem de okuyup üflemedir.

Hocaya cinciye gidilir. Bu iş üç ya da yedi sabah yapılır. Hoca duruma göre, hastayı soyar, göbeğinin üstüne eğilir okur, üfler.

Kadın hastalarda göbeğe dua, ayet yazılır. Trabzon’un başta Maçka olmak üzere birtakım ilçelerinde, bucaklarında bu iş bugün de yapılmaktadır. Maçka’da kadın göbeğine dua, ayet yazmakla tanınan kimseler arasında Bilal Hoca, Muhammed Hoca başta gelirdi.

Bu gibi uygulamalar ne yazık ki haklımız arasında oldukça yaygındır ve ne yazık ki karın içi organlara ciddi zararlar verebilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için buradaki makaleye bakmanızı öneririm (GÖBEK DÜŞMESİ (KAYMASI, HERNİ) RAHATSIZLIĞI).

©

4 Yorumlar

  1. Hocam kolay gelsin ben mersinde yaşıyorum 30 yaşındayım yıllardır göbek düşmesi diye bilinen bi hastalık var ondan muzdaribim sizin sitenizi buldum bahsettiğiniz belirtilerin bir çoğu mevcut şiddetli ağrı çoğu zaman sancılandı karışık biçimde oluyor yemek yiyemiyorum tadı almıyorum uyuyamıyorum sürekli ağrı var defalarca hastaneye gittim ama bi çözüm bulamadım göbeğin yerine su dolduğunu söylediler. Sizin çözümünü nedir nasıl bi tedavidir birde kesin çözüm olabilirmi zannımca cerrahi operasyon yapıyorsunuz bu operasyonu sigorta karşılıyor mu ne kadar sürüyor bu operasyon tşk ederim cvb için şimdiden birde telefon numarası rica ediyorum sizden daha net ve derinine görüşebiliriz ek adına.

    • göbek düşmesi veya kayması aslında halk arasında bilinen bir ifadedir ve tıbbi literatürlerde veya kitaplarda “göbek düşmesi” sözcüğü geçmez. dolayısıyla her hastanın durumu kendine özgü bir şekilde ele alınmalıdır. hastaların ortak şikayetleri aynı olsa da altta yatan sıkıntılar ve patolojik faktörler çok farklı olabiliyor (bkz Göbek Düşmesi)bu patolojilerin bir kısmı ilaç tedavisi diğer kısmı ise ameliyatla çözülmesi mümkündür. ameliyatların büyük kısmını sigorta SGK karşılıyor ve hastalar sadece fark ücreti ödüyor. operasyonların ortalama süresi 20-40 dakikadır.

  2. hocam biraz önce numaranızı aradım bayan sizin için yurt dışına çıkacağınız için 1 ay randevu veremeyiz dedi ALLAH C.C. için şu mübarek ramazanda sesimi duyun çok kötüyüm gerçekten ameliyat olmam şart artık nefes alamıyorum her gün düşük göbeğim kalbimde ritim bozukluğu yapıyor yardımcı olun ne olur ben o kadar dayanabileceğimi sanmıyorum bana en yakın randevuda yardımcı olursanız ömrüm boyunca dualarımla yaşayacaksınız bunu bilin yardım edin

    • şuanda bazı hastanelerle görüşmelerim devam ediyor durum kesinleşince size mutlaka dönüş yapılır Emre bey.her derdi yaratan mutlaka dermanını da yaratmıştır, acele etmeyiniz çünkü elaceletü mineşşeytani vel sabru minerrahmani.geçmiş olsun

Soru sor veya düşünceni yaz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir